Startupy w Łodzi

EN

Google uruchomi program akceleracyjny dla starupów EdTech z Polski

W przyszłym roku Google planuje uruchomić program akceleracyjny dla startupów z Polski i państw naszego regionu.  Polski sektor EdTech szybko się rozwija zarówno w kraju jak i na świecie, ale pełne wykorzystanie potencjału nie będzie możliwe bez nowych inwestorów i odpowiednich regulacji. 

„Pojawiają się szacunki, że w ciągu kilku miesięcy pandemii rozwój segmentu EdTech w Polsce mógł 'przeskoczyć’ nawet o 2-3 lata. Niektóre polskie EdTech-y, jak np. Brainly, wskazywane są na niemal pewnych kandydatów na jednorożce". – powiedział prezes Fundacji Startup Poland Tomasz Snażyk.

Eksperci uważają, że polski ekosystem EdTechowy posiada dużo mocnych stron, które mogą się przyczynić do szybkiego rozwoju.  Wśród najważniejszych wymienia się otwartość nauczycieli nastawionych na innowacje.

Polskie Edtechy działają na bardzo zróżnicowanych polach. Część koncentruje się na rozwiązaniach dla szkół i nauczycieli inne opracowują rozwiązania skierowane do rodziców i dzieci. .

 EdTech w Polsce to: aplikacje i gry edukacyjne (22,5%), human resources (22,5%), nauka programowania (22,5%), produkty i gadżety mutimedialne (17,5%), nauka języków (11,25%), wsparcie zarządzania (8,75%), materiały edukacyjne (6,25%), oprogramowanie (6,25%) oraz cyberbezpieczeństwo (2,5%).

„Nie ulega wątpliwości, że cały system edukacji zarówno w Polsce, jak i globalnie jest u progu technologicznej transformacji, a pandemia nadała temu procesowi zupełnie nową dynamikę. Do końca 2021 roku inwestorzy venture capital mają zainwestować ponad 10 mld USD w branże EdTech, a szacunki ekspertów mówią, że w 2025 r. rynek ten będzie warty ponad 300 mld USD. Oznacza to, że w kolejnych latach sektor technologicznych rozwiązań wspierających naukę ma szansę zostać jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. To wielka szansa także dla polskich firm z branży EdTech, dlatego bardzo ważne jest, aby wspierać spółki oraz twórców w pozyskiwaniu niezbędnej do rozwoju wiedzy i kapitału” – podsumował prezes Kulczyk Investments i twórca Incredible Inspirations Sebastian Kulczyk.

 

źródło: https://inwestycje.pl/startupy/google-planuje-program-akceleracyjny-dla-startupow-z-segmentu-edtech/