Startupy w Łodzi

EN

Co ma wspólnego hodowla zwierząt w klatkach z Big Data ?

O spotkaniu:

Analiza procesu hodowli zwierząt w klatkach z wykorzystaniem bazy Neo4J - case study 


Podczas prelekcji pokażę success story wdrożenia bazy Neo4J na potrzeby hodowli zwierząt. Baza Neo4J jest bazą grafową, w której kluczowym elementem są zależności między obiektami. Pokażę, jak udało nam się zamodelować przy pomocy grafu proces hodowli zwierząt i dlaczego te zależności odegrały kluczową rolę. Pokażę też ciekawe narzędzia wizualizacji i analizy danych grafowych.

O prelegencie:

Piotr Kalinowski - Cloud Architect w Chmurowisko i Big Data Engineer z ponad 11-letnim doświadczeniem w programowaniu i pracy z klientami. Certyfikowany specjalista kilku ścieżek w technologiach Azure i AWS, spełniający się jak Instruktor w Szkole Chmury. Prywatnie blogger, prelegent wielu konferencji branżowych, instruktor tańca towarzyskiego i szczęśliwy tata dwójki maluchów.

„Big Data Community to inicjatywa Centrum Technologii Cyfrowych Commerzbanku w Polsce wraz z Politechniką Łódzką oraz Uniwersytetem Łódzkim skierowana do osób już pracujących w branży IT, jak i dla pasjonatów oraz studentów kierunków informatycznych. Naszym celem jest szerzenie wiedzy na temat technologii Big Data (takich jak business intelligence, przetwarzanie danych w chmurze oraz bazy danych), ale także technik analizy danych, jak również sposobów prezentacji danych i służących do tego narzędzi. Podczas cyklicznych spotkań, wykładów, warsztatów chcemy przedstawiać najważniejsze informacje, nowości i przydatne rozwiązania wykorzystywane w „ekosystemie Big Data”. Wszystko po to, by powiększać grupę specjalistów mogących pracować z tymi nowoczesnymi technologiami.