Startupy w Łodzi

EN

AI, e-commerce oraz medtech są liderami wśród startapowych specjalizacji

Fundacja Startup Poland przeprowadziła ankietę, której wyniki pokazują najbardziej atrakcyjne kierunki rozwoju polskich startupów. Wśród najpopularniejszych słów określających charakter głównej usługi lub produktu znalazły się :  AI (sztuczna inteligencja), e-commerce, medtech.
Respondenci wskazali również fakt, iż coraz większym zainteresowaniem cieszy się wdrażanie usług u klienta (20%), a produkty masowe mają bardzo niewielką przewagę (24%). To pokazuje jak bardzo rozwinęły się usługi w tym sektorze i jak bardzo pożądane są personalizowane rozwiązania.

Zmiany zachodzą również w wśród founderów, którzy wprowadzają na rynek innowacyjne rozwiązania. Z każdym rokiem zwiększa się liczba projektów wspieranych kapitałowo przez osoby w przedziale wiekowym 20-30 lat.

„W tegorocznym badaniu tendencja odnośnie wieku founderów wydaje się odwrotna niż w latach poprzednich. Przybyło założycieli z najmłodszego pokolenia – odsetek takich, którzy zakładali swój startup w wieku 20-30 lat wzrósł z 28% w 2020 r. aż do 37% obecnie” – powiedział prezes Fundacji Startup Poland Tomasz Snażyk, cytowany w komunikacie poświęconym raportowi.

Każdy kolejny rok bije rekordy w większości kategorii :wiek foundatorów, przychody, zyski.
Już teraz możemy potwierdzić, że 2021 również będzie rekordowym rokiem dla polskiego ekosystemu finansowania innowacji.

Nasz rynek wciąż jest bardzo młody – naturalna dla wczesnego wieku ostrożność sprawia, że wielu założycieli firm wciąż obawia się kontaktu z funduszami venture capital. Ta postawa zdaje się powoli zmieniać, ale przed nami jeszcze długa droga” – podsumował prezes PFR Ventures Maciej Ćwikiewicz.

 

 

źródło : https://inwestycje.pl/startupy/najczestsze-specjalizacje-startupow-to-ai-e-commerce-medtech/